Top
Mevlüt Tezel

Mevlüt Tezel

mevlut.tezel@sabah.com.tr

18/03/2023

Taahhütte bulunup yardım yapmayanlar kimler?

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar için düzenlediği 'Bir Kira Bir Yuva Özel' programına pek çok siyasetçi ve vatandaş katkı sağlamıştı.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer toplanan 237 milyon liranın 90 milyon lirasının çadır ve konteyner için, 109 milyon lirasının da, "Bir Kira Bir Yuva" için kullanıldığını, kalan 38 milyon liranın ise Umut Hareketi'ne aktarıldığını açıkladı.Ancak kampanyada taahhüt edilen yardım 330 milyon liraydı. Yani yardım için taahhüt edilen 92,5 milyon lira yatırılmadı!
Ekrandan milyonlarca insanın izlediği yardım kampanyaları aynı zamanda bağışta bulunanlar için büyük bir imaj çalışması oluyor.
Özelikle şirketler ve kurumlar taahhüt ettikleri yardımlarla büyük reklam yapmış oluyorlar.
Halkın gözünde yardım yapan markaların değeri artıyor. Markanın değerini artıran bu pozitif etkiyi büyük reklam kampanyaları bile yapsanız sağlayamazsınız.Hem canlı yayında marka reklamı yapıp hem de taahhüt edilen yardımı yapmamak büyük skandal. Daha önce de bu tarz vakalar yaşandı.
Bedavadan reklam yapıp söz verdikleri para yardımlarını yapmayanlar oldu.
Bu vicdansızlar mutlaka ifşa edilmeli. Soyer, taahhüt ettikleri yardımları yapmayanları tek tek açıklamalı.
Bedavadan markalarının reklamını yapıp taahhüt ettikleri yardımları yapmayanlara ağır cezalar verilmeli!***


EVİNİ DENEYEREK AL!
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir vatandaş, oturduğu sitede komşularının yaptığı gürültüden rahatsız olduğunu belirterek, "Alt kattaki kötü insanlardan dolayı daha kötü insanlara satılıktır" yazısı ile dairesini satışa çıkardı.
Bu dairenin değerinde satılacağını düşünmüyorum. Kimse belalı biriyle komşu olmak istemez! Fiyat düşürse belki almayı düşünenler olur.
Eminim bu ilanı görüp hak veren çok olmuştur. Birçok insan komşusundan şikâyetçi. Şikâyetçi olanlardan da başkaları şikâyetçi!
Gürültü, park yeri tartışması, yemek kokusu, apartman masraflarından kaçmak, pazar sabahı temizlik yapmak, tadilat yapmak, onlarca kedi-köpek beslemek vs. birçok nedenden ötürü insanlar komşularıyla kavgalılar.Bu kavgalar bazen ölümcül olacak dereceye ulaşıyor ve bunları üçüncü sayfa haberlerinde okuyoruz.
Atalarımız "Ev alma, komşu al" diye boşuna söylememişler.
Belalı, kötü bir komşu sizi milyon dolarlık evi bile aldığınıza pişman edebilir.
Aslında satın alınacak konutlarda bir ay kalma, deneme süreci olmalı.
İnsanlar altındaki, üstündeki ve yanındaki komşuların nasıl bireyler olduklarını deneyimleyerek öğrenmeliler.
Peki, böyle bir satış modelini kabul edecek ev sahipleri olur mu?
Bu yazıyla emlakçılıkta yeni bir alan açıyoruz galiba; evini deneyerek satın al!***

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp