Top
18/03/2023

Ev aletlerinde devrim

Tüketici elektroniğine yön veren markalar arasında yer alan LG, yeni ürünlerini Dubai’de gerçekleştirdiği ‘Showcase MEA’ etkinliğinde tanıttı. Türkiye ile birlikte Ortadoğu, Afrika ve Asya’dan 400 iş ortağının davet edildiği programda yeni nesil TV’ler, buzdolapları, çamaşır makineleri ve iklimlendirme çözümlerinin de dahil olduğu onlarca cihaz tek tek deneyimlendi. LG MEA (Ortadoğu Afrika) Bölgesi Üst Yöneticisi (CEO) Il Hwan Lee’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte yer alan yıla damga vuracak teknolojiler şöyle:

KABLOSUZ OLED TV

Model M3 adlı tam 97 inç ekrana sahip bu TV, kablo olayını ortadan kaldırıyor. Gerçek zamanlı 4K 120Hz video ve sesin kablosuz iletimini sağlayan Zero Connect teknolojisine sahip cihaz, harici cihazları bağlamak için sinyalleri direkt ekrana gönderiyor.

Ev aletlerinde devrim

 

HEM YIKA HEM KURUT

WashTower adlı sistem, Hem çamaşır makinesini hem de kurutucuyu yapay zeka ile tek bir ünitede bir araya getirdi. Çamaşır makinesi 13, kurutucu ise 10 kilogramlık kapasiteye sahip. İşlem esnasında kurutma makinesi, çamaşır makinesi ile de senkronize olarak kullanıcıya zaman kazandırıyor.

Ev aletlerinde devrim

 

PASPAS YAPAN SÜPÜRGE

CordZero A9 Kompressor adlı dikey süpürge, tamamen kablosuz olmasının yanı sıra ıslak ve buharlı paspas özelliği de sunuyor. Buharlı paspaslama sırasında, paspaslar kolay temizlik için 60 dereceye kadar ısınıyor. Hızlı şarj olan cihazın otomatik toz boşaltma sistemi de bulunuyor.

SÜREKLİ HİJYENİK KULAKLIK

Tone Free kulaklıklar, aktif gürültü engelleme özelliğinin yanında, şarj sırasında kulaklıkların hijyenik olarak temiz kalmasına yardımcı olmak için ultraviyole ışıklı bir UVnano şarj kutusuyla birlikte sunuluyor.

RENK DEĞİŞTİREN BUZDOLABI

‘MoodUp’ buzdolabı, mutfağın tasarımına göre renkler arasında geçiş yapabilen LED kapı panellerine sahip. 4 kapılı Fransız Kapı modelini alanlar, 190 binden fazla olası renk kombinasyonu ile üst panelde 23 ve alt panelde 19 rengi karıştırarak eşleştirebiliyorlar.

Ev aletlerinde devrim

 

3 FİLTRELİ TEMİZLİK

Kokuyu da gideren üç aşamalı filtreleme sistemine sahip PuriCare Aero Tower hava temizleme fanı, evdeki toz, havadaki kimyasallar ve alerjenleri ortadan kaldırıyor. Cihaz, kişiselleştirilen hava akışıyla küçük veya büyük odalara da anında uyum sağlıyor.

Ev aletlerinde devrim

 

KISA MESAFEDE DEV GÖRÜNTÜ

Cinebeam 4K lazer projektör, duvardan sadece 5.6 santimetre uzağa yerleştirildiğinde 90 inçte çarpıcı ve keskin görüntüler ya da 18.3 santimetre mesafede 120 inçlik devasa bir resim üretebiliyor. Projektör, ek bir cihaz olmadan Netflix ve Amazon Prime Video’yu da izlemeye olanak tanıyor.

Ev aletlerinde devrim

 

EN GERÇEKÇİ OYUNLAR

Dünyanın ilk 240 Hz OLED kavisli oyun monitörü UltraGear, 0.03 milisaniye tepki süresine sahip. Önceki nesle göre yüzde 60 daha yüksek parlaklık ve yüzde 30 daha geniş izleme açısı sunan 45 inçlik cihaz, oyuncuların her açıdan keskin ve ayrıntılı görüntü kalitesine erişmesini sağlıyor.

Ev aletlerinde devrim

 

HAFTANIN OLAYI

TANSİYON ÖLÇEN SAAT

Huawei, sabahları hatırlatma yaparakEKG ve tansiyon ölçen akıllı saati WATCH D'yi 8 bin 999 TL'den satışa sundu. Bu ürüne özel Huawei Online Mağazası’nda geçerli 500 TL değerinde indirim de başlatıldı. Cihaz ayrıca bilimsel uyku takibi, tüm gün SpO2 izleme, cilt sıcaklığı algılama veya stres izleme gibi bir akıllı saatin tüm özelliklerini de destekliyor.

TEKNO TURU

  • General Mobile, yeni akıllı telefonu GM 22S’yi üç yıllık garanti paketi ile birlikte 3 bin 999 TL'den satışa sundu. 4 GB RAM, 64 GB hafıza, 8 çekirdekli işlemci ve üçlü kamera sistemine sahip cihazın pili ise 5000 mAh.
  • Yerli çok sesli podcast platformu Poddy kullanıma açıldı. Uygulama, alanında bir ilk olarak dinleyicilerin de hem sesli içerikler hem de etkileşim fonksiyonlardan faydalanarak podcast üreticilerine seslerini duyurmasına imkan sağlıyor.
  • Mcdodo, 15000 mAh güce sahip Type-C ve USB girişli küçük şarj adaptörünü tanıttı. Powerbank işlevi de gören cihazın gövdesinde lightning ve Type-C bağlantılı 2 adet de kablo bulunuyor. Fiyatı 1.360 TL.
  • Kırışıklıkları azaltmaya, gözenekleri temizlemeye, yüz ve boyun kaslarındaki gerginlikleri hafifletmeye, cildi sıkılaştırmaya ve yüz hatlarını şekillendirmeye yardımcı olan terapi cihazi TheraFace PRO görücüye çıktı.
Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp